*Probudím se včera*

10. června 2012 v 13:13 | Lentilka*


Obecný popis:

Sympatický čtyřicátník Petr Kovář dostane úžasnou šanci vrátit se na chvíli do svých studentských let, do června 1989, aby konečně vyznal lásku své bývalé spolužačce Elišce.

Je mu opět osmnáct, ale zůstalo mu vědomí i paměť "čtyřicátníka". Snaží se získat sympatie Elišky, ale musí opět zvládat i studentské povinnosti, s čím nepočítal. Zapomněl také, jak odlišné bylo školství před sametovou revolucí a co to znamená být opět v kůži studenta za časů, kdy se pánům profesorům říkalo "soudruhu".

Komické situace i vážnější konflikty řeší s vtipem, nadhledem I drzostí mládí. Prima zábava, energie mládí, studentská recese. Originální vzpomínka na předsametovou dobu. Skvělý příběh, nevšední milostná zápletka a zcela nečekaná pointa.
Můj názor:
Je to úžasná komedie při které se musíte pořád smát. Správně vystihli "studentský" život... Jelikož ví cím kdo bude (povolání) tak se jim snaží radit, ale občas to prostě nejde... Vysvětlete spolužákovi, že si má poslat životopis do ještě neexistující banky... Vymyslí "facebook", ale rusky aby věděl jestli je Eliška ve vztahu nebo ne.. Ale, pěkně od začátku. Petrovi je 40 a znovu ho opustila přítelkyně. Začal přemýšlet co by se stalo kdyby svou školní lásku Elišku někam pozval. Rozhodl se, že navštíví jednu agenturu která posílá lidi na určitý čas do jejich minulosti. On si vybral datum od 1. do 30. června. Když se znovu seznámil se svým 18-ti letým tělem a vyzkoušel co všechno umí, pozval Elišu na rande, ale ta mu řekla, že s někým chodí. Protože to nevěděl, přišel ho zmlátit Eliščin žárlivý přítel, ale ten nepočítal s tím, že Petr umí bojové umění (zapoměla jsem jaké to bylo :D). No a tak mu Petr pořádně zmaloval fasádu. Eliška se mezitím se svým přítelem rozejde a jde do kina s Petrem. Po kině spolu jdou na diskotéku, kde Petr začne tancovat "současným" stylem, takže se všichni diví proč při tanci leží na zemi apod... Eliška mu po nějaké době oznámí že se musí stěhovat a Petr sbírá odvahu jí říct, že je mu 40, ale je ve svém 18-ti letém těle. Rozejde se s ní, ale hned po tom je mu to líto a tak napíše elišce dopis který dal svému kamarádovi. Ale ten dopis se k Elišce nikdy nedostal a tak Petr znovu použije cestovní agenturu, ale jenom na 1 den. A v ten den s Eliškou zase začne chodit. Když se znov dostane do přítomnosti a přijde k sobě domů vůbec to tam nepoznává... A ještě větší překvapení je to, že Eliška připravuje snídani a do kuchyně přijde jeho syn s přítelkyní a jeho dcera... A tak se mu splnilo to co v životě chtěl....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama